PUUDUSEGA KAUP JA KAEBUSE ESITAMISE ÕIGUS

Vastavalt Tarbijakaitseseadusele kehtib XT Teenuste e-poest pood.xtt.ee ostetud kaupadele kaebuse esitamise õigus 2 aasta jooksul alates kauba ostjale üleandmisest. Toodete kasutamisel peate järgima kasutusjuhendit, sest kauba puudused hüvitatakse vaid materjali- või valmistusvigade korral. Puudusi ei hüvitata::

  • ostja poolt tahtlikult või tahtmatult põhjustatud kahjustustele
  • hooletusest või valest kasutamisest tekkinud kahjustustele
  • toote tavapärasele kulumisele

Puuduse tekkimise põhjuste tõendamise kohustus on esimesel kuuel kuul pärast ostu tegemist müüjal, hiljem tuleb tõendamisega seonduv müüjaga kokku leppida.

Kauba nõuetele mittevastavuse või puuduse korral on Teil õigus nõuda kauba asendamist nõuetele vastava ja puudusteta kaubaga. Kui XT Teenustel ei ole võimalik puudustega kaupa asendada, siis on Teil õigus tellimusest  taganeda ja tagastada nõuetele mittevastav kaup XT Teenused OÜ kulul.

Kui meie e-poest ostetud kaubaga ilmneb probleeme ja soovite kaupa tagastada, siis täitke palun kauba tagastuse leht. Viida Kauba tagastuse lehele leiate veebipoe jaluses olevas valikust Klienditeenindus.

Nõuetele mittevastava kauba tagastamise korral kantakse kauba eest tasutud summa Teie poolt näidatud pangakontole hiljemalt 30 päeva jooksul alates kauba tagastamisest.

Kauba tagastamine ja asendamine toimub SmartPosti kaudu. Kauba asendamise või tagastamise transpordikulud katab XT Teenused OÜ SmartPosti tariifide ulatuses.

Kui Teid ei rahulda meiepoolne vastus Teie kaebusele, siis on Teil võimalik pöörduda Tarbijakaitseameti tarbijakaebuste komisjoni, kui kaebealuse kauba väärtus on suurem, kui 20€. Kaebuste läbivaatamine on tarbijakaebuste komisjonis tasuta.

14 PÄEVANE TAGASTAMISÕIGUS

Kui kaup teile ei sobi või ei vasta teie ootustele, siis on teil õigus toode tagastada 14 päeva jooksul alates ajast, mil kaup Teieni jõudis. Tagastatav toode peab olema originaalpakendis (karp võib olla avatud) ja sisaldama kõiki detaile. Tagastatud kaup ja pakend ei tohi olla mingilgi määral rikutud. Tagastatavad rõivaid ei tohi olla määritud ja pestud.

14-päevane tagastamisõigus ei kehti suletud pakendiga asjadele, mis ei ole kõlblikud tagasisaatmiseks tervisekaitse või hügieenilistel põhjustel, kui pärast kohaletoimetamist on pakend avatud ( nt pesu).

Kauba tagastamiseks palume täita kauba tagastuse leht. Viida Kauba tagastuse lehele leiate veebipoe jaluses olevas valikust Klienditeenindus. Kindlasti märkige tagastamise põhjuseks: 14 päevane tagastusõigus.

Tagastatav kaup peab olema meile saadetud või meie juurde toodud vähemalt 14 päeva jooksul peale tagastusnõude esitamist.

14 päevase tagastamisõiguse puhul kantakse kauba eest tasutud summa Teie poolt näidatud pangakontole hiljemalt 14 päeva jooksul alates tagastamissoovist teada andmisest.

14 päevase tagastamisõiguse puhul katab kauba tagastamise transpordikulud ostja.